!יש לנו בית

ב- 8 השנים שמרכז חב"ד לדוברי עברית באטלנטה קיים התחוללה מהפיכה, יש לנו בית! מדברים בו בשפה שלנו! צוחקים בו בשפה שלנו! לומדים בו בשפה שלנו! מתפללים בו בשפה שלנו. קוראים לפסח- פסח, ולרה"ש ויום כיפור – ימים נוראים.

כאן אנו מתראים, כאן אנו חוגגים, כאן אנו לומדים ומתפללים, כאן זה שלנו!

לפני 8 שנים פתחנו את מרכז חב"ד לדוברי עברית באטלנטה, בשליחות האדמו"ר מליובאויטש. ב"ה זכינו בעזרתכם למסד קהילה מפוארת שעונה לצרכים המיוחדים של הישראלים ודוברי העברית בכלל.

בשנים שאנו פה הספקנו להכיר אתכם ועוד משפחות רבות הנהנות משירותי בית חב"ד הישראלי:

- שירותי בית כנסת חב"ד לדוברי עברית (נוסח ספרד): תפילות מדי בוקר, בשבתות, ובחגים ואירועים מיוחדים.

- שיעורים - מדי יום: שיעורי תורה, משנה, גמרא, קובה וקבלה, תניא, שיעור לנשים, פרשת השבוע, הלכה ועוד.

- שיעורי עברית- מתנהלים בכל ימות השבוע אחה"צ, לילדים ונוער בכל הרמות, פרטי או קבוצתי ע"י מורים מוסמכים, הכוללים: הקניית השפה, קרוא וכתוב, ותכנים שונים כגון: סיפורי התורה, חגים, אקטואליה - בדיוק כמו בארץ.

- אולפן עברית- שיעורי עברית למבוגרים להקניית השפה המדוברת ולחיזוק הקשר עם ישראל.

- עיתון קהילתי בעברית- בשנה וחצי האחרונות הוצאנו מדי חודש עיתון בשפה העברית , המכיל: כתבות, מדורים, תמונות וידיעות על הקורה בקהילתנו. כאשר בראש וראשונה המטרה היתה לאחד את הקהילה ולימור מקור תקשורת עיקרי בעבורה.

- אירועים במעגל השנה: סדנה להכנת שופרות, יום כיפור במלון בעיר בהשתתפות למעלה מ- 100 משפחות, הפנינג סוכות לכל המשפחה עם מתקנים וביתנים, הקפות שמחת תורה וסעודה חגיגית, חנוכה במלון מרכזי בעיר הכולל החלקה על הקרח, פורים בבאולינג, סדר פסח מרכזי לקהילה בהשתתפות למעלה מ- 150 איש, מדורת ל"ג בעומר בפארק מרכזי, ועוד רבים וטובים שקצרה היריעה מלהכיל.

- מועדון בר מצווה ובת מצווה המכין בני נוער לקראת העליה לתורה וההגעה לגיל מצוות.

- בית ספר עברית ביום ראשון- לימודי עברית, פרשת השבוע והלכה לילדים בגילאים וברמות שונות ע"י מורות מוסמכות.

- ארגון הלב אטלנטה- מתן סיוע ועזרה למשפחות נזקקות בקהילתנו ע"י חלוקת חבילות של מצרכי מזון לקראת החגים ומתן עזרה כספית לדיור וכלכלה שוטפת, עשרות משפחות נהנו עד היום מהסיוע.

- ביקורי אסירים וביקורי חולים .

- מעגל נשים- מדי חודש מתכנסים למפגש נשים בתכנים שונים.

המרכז גדל והולך, למעשה רק בזכותכם ובזכות תמיכתכם הברוכה, אם תגיעו לפעילויות ולאירועים השונים שאנו מקיימים, תשלחו את ילדיכם, ובני/בנות זוגכם, המרכז יוכל לשגשג, לפרוח ולהגדיל לעשות למענכם.

כמו כן, התמיכה הכספית הינה חשובה לא פחות, ע"י תרומתכם הנדיבה נוכל להרחיב את פעילותינו ולספק את צרכיכם החברתיים, תרבותיים, קהילתיים ורוחניים בצורה מיטבית.

עברנו למשכן חדש, המתפרש על 20,000 SQFT, של שטח בנוי ומגודר המכיל : אולם בית כנסת ואולם אירועים לחגיגות ושמחות, מטבח גדול ומאובזר, כיתות לימוד בהם יתקיימו השיעורים השונים, האולפן וביה"ס לעברית, וגן שעשועים.

בחודשים הקרובים ייפתח גן ישראלי לגיל הרך שיפעל במתכונת יום מלא וחצי יום ויתן מענה לתינוקות כבר מגיל 6 שבועות. אנו מתכננים לפתוח חוגים ושיעורי העשרה בעברית לילדים ונוער בנושאים רבים ומגוונים: אומנות, ספורט, בישול, חוג אמהות ותינוקות, ועוד.

בנוסף, אנו שוקדים בימים אלה על תיחום שטח עירוב המתוכנן להקיף שטח נרחב ביותר.  

נודה לכם אם תצטרפו ותהפכו לחלק מהתהוותו של מרכז קהילתי ישראלי של חב"ד לדוברי עברית, אנו מאמינים שכישראלי בנכר יש רצון וצורך חזק ביותר לשמור ולשמר את הייחוד הישראלי שלנו למעננו ולמען עתיד ילדינו, ולכן אנו נספק לכם את הבית הגשמי והרוחני במרכזנו.

 

תודה מכל הלב,

הרב מנדי וליבה לאה גורארי'